17 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Trabzonsporlu taraftarlar, takımlarının siyasete alet edilmesinden rahatsız - 12:56

Trabzonsporlu taraftarlar, takımlarının siyasete malzeme edilmesinden rahatsız olduklarını dile getirdi.
Trabzonsporlu taraftarlar, takımlarının siyasete malzeme edilmesinden rahatsız olduklarını dile getirdi. Trabzonspor'un siyaset üstü olduğuna dikkat çeken bordo-mavili taraftarlar, Trabzonspor'un seçim sürecinde propaganda aracı olarak kullanılmamasını istiyor.
    Trabzonlu Gençler Taraftarlar Derneği Başkanı Mehmet Fındıkçı, patilerin Trabzonspor bayrağını siyasi propagandasına alet edememesi gerektiğini söyledi.
Fındıkçı, bir gurup taraflarla birlikte Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlediği basın toplantısında, 28 Mayıs Hazar akşamı ligin son haftasında şampiyonluğun kaybedilmesinin sonucunda Trabzon'da meydana gelen olayları kınadıklarını vurguladı.
    Hiçbir siyasi partinin Trabzonspor bayrağını propagandasına alet edemeyeceğini ve buna izin vermeyeceklerini ifade eden Fındıkçı, "Trabzonspor markası herhangi bir siyasi partinin yanında veya karısında olmaya tenezzül etmeyecek kadar büyüktür. Trabzonlu Gençler grubu olarak her sene olduğu gibi önümüzdeki sezon da yine kulübümüze parasını ödeyip bin 500 kombine kartımızı talep edeceğiz. Kulüp yönetimleri, futbolcular, basın mensupları ve hatta siyasi partiler gelip geçicidir. Baki olan Trabzonspor'dur." dedi.
    44 yıldır verilen onurlu mücadelenin simgesi olan Trabzonspor'u siyasete alet etmeye çalışanlar başaramayacaklarının altını çizen Fındıkçı, sözlerini şöyle sürdürdü:
     "Bizim için asil olan Trabzonspor'dur, bordo-mavi renklerdir. Herkesi sükunete ve şapkasını önüne koyarak 22 Mayıs Pazar akşamı yaşananlar karşısında vicdan muhasebesi yapmaya davet ediyoruz. Milyonlarca Trabzonspor taraftarı 1996 yılındaki Ali Şen komplolarını, 2004'teki Cem Papila gaspını unutmadığı gibi 2011'deki Eskişehirspor taraftarını, kiralık oynayan Kayserispor kalecisini, ve 'her şey dahil' 9 milyon Euro'ya Fenerbahçe'ye transfer olan Karabüksporlu santraforu unutmayacaktır. Trabzonlu Gençler grubu olarak yaşanan süreçte en güzel cevabı Gaziantep maçındaki malum pankartla verdiğimizi düşünüyoruz."
    Bu zaman kadar olduğu gibi bundan sonra da hakkın ve adaletin çizgisinden ayrılmayarak, bu adaletsiz arenadaki onurlu mücadelelerine devam edeceklerinin altını çizen Fındıkçı, sözlerini şöyle tamamladı:
     "Ancak elma ile armudu birbirine karıştırmamak için herkesi ülkemizde yaşanan seçim sürecine saygı göstermek adına sükunete ve Trabzonsporlu gibi davranmaya davet ediyoruz."Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA