20 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Voleybol Yıldız Erkek Milli Takımı, başarısını kalıcı hale getirmek istiyor

Ankara'da yapılan ikinci raunt elemelerini yenilgisiz lider olarak tamamlayıp Bosna Hersek-Sırbistan işbirliğinde yapılacak Avrupa şampiyonasına katılma hakkı kazanan Yıldız Erkek Milli Takım'da büyük sevinç yaşanıyor.
Ankara'da yapılan ikinci raunt elemelerini yenilgisiz lider olarak tamamlayıp Bosna Hersek-Sırbistan işbirliğinde yapılacak Avrupa şampiyonasına katılma hakkı kazanan Yıldız Erkek Milli Takım'da büyük sevinç yaşanıyor. Milli Takım Antrenörü Kazım Hidayetoğlu iyi bir sonuç elde ettiklerini, bunu da iyi oynayarak yaptıklarını söyledi.

Antrenör Hidayetoğlu, Yıldız Milli Takım'ın üçüncü kez Avrupa şampiyonası finallerinde de yer alacağını hatırlatarak, "İlk kez 1997'de elemeleri geçerek final hakkı elde etmiştik. İkincisine ev sahibi olarak katıldık. Şimdi yine elemeleri başarıyla geçerek yerimizi alacağız." dedi.

Oynadıkları beş karşılaşmada da sivrilen bir oyuncu olmaksızın takım oyunu ile sonuca gittiklerine değinen Hidayetoğlu, "Voleybol zaten takım oyunudur. Biz de takım olmanın ve voleybolun gereklerini sahaya yansıtarak amacımıza ulaştık. Bu durum bizim açımızdan sevindirici." dedi.

Hedeflerini 'erkek voleybolunda Avrupa ve dünya şampiyonalarında kalıcı olmak' olarak belirlediklerinin altını çizen Kazım Hidayetoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

"Türk erkek voleybolu olarak üst düzey şampiyonalarda sürekli yerimizi almak birinci hedefimiz. Buradan hareketle bu takımla elemeleri geçip dünya şampiyonası finallerinde de mücadele etmek istiyoruz. Başarıda süreklilik temel hedefimiz olacak. Gerisi zaten gelecektir. Gelişimimizi tamamlamak için çok turnuva oynamayı planlıyoruz. Önümüzde bunu gerçekleştireceğimiz organizasyonlar var. Değerlendirip yükselen bir takım olmak arzusundayız."

Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA