23 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Volkan Demirel: Başkanımızın yanımıza dönmesi en büyük transferdir

Fenerbahçe'nin milli kalecisi Volkan Demirel, bu sene çok iyi bir kadro kurduklarını belirterek, "En büyük gücümüz de başkanımızın yanımıza dönmesidir.
Fenerbahçe'nin milli kalecisi Volkan Demirel, bu sene çok iyi bir kadro kurduklarını belirterek, "En büyük gücümüz de başkanımızın yanımıza dönmesidir. Bence en büyük transfer odur." dedi.

    Düzce Topuk Yaylası'ndaki kampta bir basın toplantısı düzenleyen ve ilk olarak devam eden kampı değerlendiren tecrübeli kaleci, "Kampta çok güzel bir ortam var. Böyle bir ortamda çalışmak, böyle bir havayı teneffüs etmek çok güzel. Ben yeni katıldım ama herkes çok güzel bir ortamın olduğunu söylüyor. Bizi buraya getirenlere, tesisin yapımında emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Sezon başı kampı her zaman zorluklarla doludur. Elimizden geldiği kadar ayak uydurmaya çalışıyoruz. İlk maçımıza kadar kampımızı en iyi şekilde değerlendirmek istiyoruz. İyi bir başlangıç oldu umarım iyi devam eder. Bu sene 3 kulvarda yarışacağız, 3 kulvarda da hedeflerimize ulaşmak için çalışacağız." şeklinde konuştu.

    Milli takımda Mert'in gösterdiği performansla kalede oluşabilecek rekabetin sorulması üzerine Volkan, takım içindeki kalecilerin hepsinin çok iyi olduğunu söyledi.

    Milli kaleci, şöyle devam etti:
    "Zaten geçmişten geleceğe, Fenerbahçe hep iyi kaleci iyi yetiştirir. Şimdi kiralık olmasına rağmen Ertuğrul, Mert, Serkan, Erten hatta aramıza yeni katılan Hasan Ali; hepsi çok iyi kaleciler. Bu arkadaşların kaleyi devralması konusunda ise; bu zamana kadar iyi oynadınız belki yarın kötü oynarsınız. Mert, Serkan, Erten hatta Hasan Ali'nin çok iyi olduğunu söyleyebilirim. Biz de insanız bu yükü kaldıramayacağımız zamanlar olacaktır ve onlara da şans gelecektir. Şans geldiğinde en iyi şekilde değerlendireceklerdir."

TRANSFER POLİTİKASINI ÇOK İYİ YÖNETİYORUZ

    Fenerbahçe'nin bu sezonki diğer transferleri Dirk Kuyt, Hasan Ali Kaldırım ve Salih Uçan'ın da çek kaliteli oyuncular olduğunu dile getiren Volkan Demirel, "Kuyt'a söylenecek bir şey yok. Kendisini Avrupa'da kanıtlamış bir oyuncu. Artık Türkiye Ligi'nin ne kadar kaliteli olduğunu herkes kabul etsin. Gelen isimler, normal isimler değil. Üst seviyedeki liglere çok yaklaştık. Kendi içimizdeki savaşı kaldırırsak, Türk Futbolunu daha da iyi yerlere getireceğiz. Bu sene bize gelen arkadaşların hepsi çok iyi. Zaten bu sene transfer politikasını çok iyi yönetiyoruz. Türk futbolcularının çoğunlukta olması, hem de Avrupa'da isim yapmış futbolcuların katılması gücümüze güç katacak. Zaten çok iyi bir kadromuz vardı, çok iyi bir birlikteliğimiz vardı. Bu birlikteliği, seneki transferlerle daha da güçlendireceğiz. En büyük gücümüz de Başkanımızın yanımıza dönmesidir. Bence en büyük transfer de odur. Bu sene daha sorunsuz dönemler geçireceğiz. Geçen sene her maçtan önce olumsuz bir karar çıkıyordu. Bu sene bunlar olmayacak ve futbola daha çok odaklanacağız. Umarım Başkanımız Aziz Yıldırım'ın da aramıza gelmesiyle yolumuza emin adımlarla ilerleyeceğiz." ifadelerini kullandı.

    Volkan, kendi hedefleriyle ilgili bir soruya ise "Ben bu saatten sonra bir yere gitmem ve Fenerbahçeli Volkan olarak futbolu bırakırım. Fenerbahçe'ye ilk geldiğimde bebek gibi emekliyordum. Emeklemekten, yürümeye başladık. Şimdi de olgunluk evremi yaşıyorum. Bu nedenle gerek saha içi gerekse saha dışı hareketlerim daha rahat oluyor." cevabını verdi.

    Tecrübeli eldiven, "Vücudum elverdiği sürece oynamayı düşünüyorum, düştüğüm zaman futbolu bırakırım." diyerek, futbolu bırakacağın zaman hakkında bir değerlendirme de yaptı.

SON 10 YILIN EN İYİ KADROSU

    Bu yılki hedefleriyle ilgili de konuşan Volkan, ilk hedeflerinin Şampiyonlar Ligi'ne kalmak olduğunu kaydederek, son on yılın en iyi kadrosunu kurduklarını dile getirdi.

    Yıldız oyuncu, "İlk hedefimiz Şampiyonlar Ligi'ne kalmak yeterli hatta fazla olduğunu düşünüyorum. Çok kaliteli oyunculardan kurulu bir ekip olduk. Gelecek oyuncularımız da yeni transferlerimiz de olacaktır. İnşallah gelecek arkadaşlarla beraber güzel bir kaynaşma olur. Ben 10 senedir buradayım. Şu anki kadromuz, geçmişteki tüm kadrolardan daha iyi bir kadro. Umarım gelecek arkadaşlarla birlikte, bu lafın arkasında daha iyiyi dururuz. İlk hedefimiz de elemeleri geçip Şampiyonlar Ligi'nde gruplara kalmak." diyerek sözlerini tamamladı.
    

Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA