25 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Nazlı Ilıcak: Zekeriya Öz'de ne Kuran ne de Zaman vardı - 11:48

Nazlı Ilıcak, Soner Yalçın'dan çıkan notlar üzerine ifade verdiği Zekeriya Öz'le sohbet etme imkanı da buldu.


 

Odatv baskınında Soner Yalçın"ın ajandasında haklarında özel hayatların dair bilgilerin de yer aldığı kişilerden olan gazeteci Nazlı Ilıcak, dün davet üzerine gittiği Ergenekon savcısı Zekeriya Öz"e bilgi vermiş ve Soner Yalçından şikâyetçi olmuştu.

Nazlı Ilıcak, son operasyonlarla tüm dikkatlerin yeniden üzerine toplandığı Ergenekon Savcısı Zeker Öz hakkında ilginç bilgiler verdi. Öz için, “Fethullahçı falan değil. Masasında ne Kuran vardı ne de Zaman gazetesi” dedi.

İfade verdikten sonra Zekeriya Öz"le sohbet ettiğini söyleyen Ilıcak, Savcı Öz için şu yorumu yaptı: Ergenekon meselesine çok inanmış. Ciddi bir görev yaptığını da inanmış biri. Cesurca gidiyor bu meselelerin üzerine. Sadece polisin telkini ve yönlendirmesi söz konusu değil. Tanıdığım kadarıyla zaman zaman özellikle polise rağmen, hatta siyasi iktidarın tereddüdüne rağmen kendi inisiyatif kullanmış.”

Savcı Öz için “Fethullahçı” diyemeyeceğini de belirten Nazlı Ilıcak"a Ruşen Çakır “Siz görünce anlıyor musunuz?” diye sordu. Ilıcak bu yorumunu “Dini bir belirti görmedim. Ne bir Kuran gördüm, ne de bir Zaman gazetesi gördüm.” şeklindeki gözlemine dayandırdı.

Nazlı Ilıcak, Zekeriya Öz"e Ahmet Şık ve Nedim Şener"in tutuklanmasıyla ilgili tepkileri de aktardığını ve Ergenekon davasını gölgeleyebileceğini söylediğini de anlattı. Ilıcak, Öz"ün cevabını şöyle aktardı: “Biz delilden sanığa gidiyoruz. Biz bunun doğru olup olmadığını da bilemeyiz. Bunların teknik incelemesini de yaptıracağız. Biz şüpheli davranmak zorundayız. Bir şey çıkınca biz sizden daha şüpheci davranmak zorundayız. İlk Danıştay hadisesinden Muzaffer Tekin tutuklandı sonra serbest bırakıldı. Daha sonra Ümraniye olayında Muzaffer Tekin"i tutuklamak istediğimde ayak sürüyenler oldu. ‘Olumsuz intiba yaratır" diye.  Ama ben direttim, şüphe duydum.”Nazlı Ilıcak, Zekeriya Öz"e, Ahmet Şık"ın avukatının, "Zekeriya Öz kimlerle ilgili yakalama ve arama istenildiğini bilmiyorum. Ahmet Bey'in de ismi var mı yok mu dikkat etmedim, emniyet bizden talep ediyor, biz de çoğu zaman olduğu gibi imzalayarak mahkemeye havale ediyoruz." Sözlerini de hatırlattığını ve aldığı cevabı da paylaştı. Öz"ün Ahmet Şık"la ilgili sözleri şöyle: “Ahmet Şık"ı ben bilmiyorum. Kitabını okumamış olabilirim. Ben Odatv"den çıkan isimler üzerine hareket ettim. Polisten geldi hadi bakalım Ahmet Şık"ı tutuklayalım değil”

HABER 7

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA