22 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

65+ Yaşlı Hakları Derneği yarışma düzenliyor

65+ Yaşlı Hakları Derneği, bu yıl 2. Kısa Film ve Kamu Spotu Yarışması'nı düzenliyor.


Manifestosundaki her bir başlığı sonuna kadar savunan Dernek, sinema camiasını kameralarını bu yöne çevirmeye çağırıyor. 

Derneğin bu yıl ikinci kez düzenlediği, bütün amatör ve profesyonel katılımcılara açık olan yarışmaya, katılımcılar istedikleri sayıda filmle başvurabiliyorlar. Tür sınırlaması olmayan filmlerin konusunun, öykülerin veya karakterlerin doğrudan ya da dolaylı olarak “yaşlılık” ile ilgili olması ve yaşlılık konusunda derneğin amacıyla uyumlu iletiler vermesi bekleniyor. Kısa Film ve Kamu Spotu olmak üzere iki kategoriden oluşan ve her iki kategoride ilk üç dereceye giren yapımcıları ödüllendirecek yarışmanın son başvuru tarihi 21 Ekim 2016. Yarışmaya katılmak isteyenler başvuru formuna ve yarışma şartnamesine yaslihaklaridernegi.org adresinden ulaşabilirler.

65+ Yaşlı Hakları Derneği herkesin, sağlıklı, aktif ve hayatın içinde, öğrenmeye ve üretmeye devam ederek, diğer kuşaklarla elele, yalnızlaşmadan, yoksullaşmadan ve yoksunlaşmadan, ayrımcılığa ve suistimale uğramadan, bedensel ve zihinsel değişime cevap verecek tıbbi, sosyal, psikolojik, ekonomik ve hukuki ihtiyaçları karşılanarak,yaşam tercihlerine saygı duyularak, onurlu bir şekilde yaşlanmaya hakkı olduğunu savunuyor.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA