24 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Bursa'da 'yok artık' dedirten olay

’Arka Sokaklar’ daki ’Emniyet Amiri Rıza Baba’'yı gerçek sananlar dolandırıcı mağduru oldu


Bursa’da kendilerini Kanal D’de yayınlanan ’Arka Sokaklar’ dizisindeki ’Emniyet Amiri Rıza Baba’, ’Cumhuriyet Savcısı’ ve ’Polis’ olarak tanıtan 5 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin cebinden 38 bin lira para çıktı.
Merkez Osmangazi, Nilüfer ile Gürsu İlçesi’nde oturan İlknur Dipçi, Turhan Durmuş ve Tokat’ta oturan İbrahim Polat’ı cep telefonuyla arayarak, "Bankadaki hesaplarınız terör örgütü tarafından kullanılıyor, hesaplarınızı bir süreliğine güvence altına almamız lazım" dedikten sonra bankadaki paraların, tanıdıkları adına açılan hesaplara yönlendiren kişiler takibe alındı. Rast gele çevirdikleri telefona çıkan kişilere kendilerini, ’Emniyet Amiri Rıza Baba’, ’Cumhuriyet Savcısı’ veya polis olarak tanıtan kişilerin 35 yaşındaki Mehmet Gülçiçek, 33 yaşındaki Hasan Caran, 33 yaşındaki Vedat Aktaş, 31 yaşındaki Aykut Beder ve 22 yaşındaki Cumali Arkan olduğu belirledi.

Tokat’ta oturan ve görme engelli olan İbrahim Polat’tan 19 bin, Bursa’da İlknur Dipçi’den 20 bin ve Turhan Durmuş’un hesabından havale ettirdikleri 17 bin lirayı alan 5 şüpheli Bursa’da düzenlenen operasyon ile gözaltına alındı. Üzerlerinde 38 bin lira para çıkan beş kişinin sorgusu Bursa Emniyet Müdürlüğü’nde devam ediyor. İfadeleri alınacak zanlılar, "Nitelikli dolandırıcılık" suçundan adliyeye çıkartılacak.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA