21 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Japonya Tokyo deprem anı burada (Tıklayın) - 17:50

Tokyo deprem anı kameralarda. Japonya depremi ülkeyi yerle bir etti. Dev dalgalar önüne ne alırsa götürdü! Tokyo deprem ve Japonya tsunami haberleri için tıklayın.


Japonya'da bu sabah meydana gelen 8.9 büyüklüğündeki depremin sebep olduğu dev dalgalar, ülkenin kuzeydoğu kıyılarını vurdu. Ülkenin 130 kilometre açığında meydana gelen depremin büyüklüğü önce 7.9, ardından da 8.8 olarak açıklanmıştı. Deprem, başkent Tokyo'da binaları şiddetli şekilde salladı. Çok sayıda kişinin deprem sırasında yaralandığı sanılıyor. Depremin ardından dört metrelik dev dalgalar kıyıları vurdu.

japonya-deprem-tsunami.jpg

Başkent Tokyo'da da hissedilen şiddetli sarsıntı sebebiyle 10 metre yüksekliğinde tsunami dalgası alarmı verildi. Kıyılardaki binalara zarar veren 4 metre yüksekliğindeki dalgalar çok sayıda aracı denize sürükledi. İnsanlar panikle sokaklara döküldü.Japonya hükümet sözcüsü: Can kaybı çok ciddi boyutlarda

Japonya hükümetinin sözcüsü Yukio Edano, ülkenin kuzey doğusunda etkili olan deprem ve tsunami felaketinde can kaybının çok ciddi boyutlarda olduğunu söyledi.
Bu arada yerel polis, deprem ve tsunami sonucu ölü sayısının 117'ye yükseldiğini açıkladı. 400'den fazla kişinin kayıp olduğu belirtiliyor.Fukushima bölgesinde baraj çöktü, evler sular altında

Japonya'nın Fukushima bölgesinde bir barajın çökmesi sonucu evlerin sular altında kaldığı bildirildi.

Kyodo Haber Ajansı, Fukushima bölgesinde bir barajın çökmesi sonucu evlerin sular altında kaldığını duyurdu.

Deprem anında 40 cm'lik bir yer değiştirme kaydedildi

Japonya'da meydana gelen depremden en çok etkilenen Sendai şehrinde deprem anında 40 cm'lik yer değiştirme kaydedildiği bildirildi.

Dışişleri Bakanlığı, Japonya'daki felaket için çağrı merkezi kurdu

Dışişleri Bakanlığı, Japonya'da yaşanan deprem dolayısıyla oradaki yakınlarına ulaşmak isteyenler için çağrı merkezi kurdu.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Japonya'da meydana gelen deprem dolayısıyla bu ülkede yaşayan yakınlarına ulaşmakta güçlük çeken vatandaşlarımızın 24 saat hizmet veren Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk Çağrı Merkezi'nin 0312–292 29 29 numaralı telefonunu arayarak, yakınlarının bilgilerini kayıt ettirmeleri mümkündür. Japonya'daki mevcut koşullar ışığında imkânlar dâhilinde Tokyo Büyükelçiliğimiz kanalıyla akıbetleri tespit edilen vatandaşlarımız hakkında yakınlarına Bakanlığımızca bilgi verilecektir." denildi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA